Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi mobilním domem (mobil house, mobilheim) a mobilní chatkou (chalets)?
Rozdíl je v materiálu. Mobilní dům je z plechu či plastu a velmi připomíná karavan, kdežto mobilní chatka je ze dřeva či kvalitního plastu, ve většině případů zateplena a určena i k zimnímu pobytu. Je k nerozeznání od běžné chaty, ale má tu výhodu, že je mobilní.

Jsou Vaše domy zateplené pro tepelné podmínky v ČR?
Většina mobilních domů není zateplena pro tepelné podmínky ČR. Pokud je tedy Váš mobilní dům určen k celoročnímu užívání je dobré jej ještě zateplit. Možnou alternativou jsou mobilní chatky, které jsou podstatně lépe zatepleny pro naše podmínky. K častému celoročnímu užívání však doporučujeme i tyto chatky zateplit

Mohu technicky spojit více mobilních domů do jednoho celistvého celku?
Ano, lze to, ale mobilní domy nejsou koncipovány jako stavebnice. Každý dům má svoje sociální zařízení a kuchyňskou linku.

Existují však i jiné typy mobilních domů, které jsou od výroby tvořeny z více komponentů.

Ne každý se spokojí s velikostí nabízených mobilních domů a má zájem o prostornější dům, proto v takovýchto případech dodáváme mobilní domy, které jsou spojeny ze dvou a více mobilních domů do tvaru „L“ nebo „U“.

Mohu si vzít hypotéku na koupi mobilního domu?
Bohužel to není možné, dle zákona je mobilní dům věc movitá, což zamezuje možnost použít hypotéku. Je však mnoho dalších způsobů, jak zajistit finance na koupi. Například bezúčelná půjčka od banky, americká hypotéka. My našim klientům nabízíme financování pomocí společnosti ESSOX, a to až do výše 1 000 000 Kč.

Pokud si koupím mobilní dům, který není zateplen pro podmínky v ČR, mohu jej dodatečně zateplit?
Samozřejmě, zateplení je možné vždy dodělat, a to svépomocí nebo přes specializovanou firmu.

Potřebuji mít stavební povolení, pokud chci umístit mobilní dům na svůj pozemek?
Ne, mobilní dům nemá číslo popisné a nejedná se o nemovitost, proto není nutné vyřízení stavebního povolení. Se stavebními úřady je ale občas velmi těžké jednání a některé vyžadují ohlášení o umístění stavby. Je to ale individuální úřad od úřadu. Stavební zákon nezná pojem mobilní dům.

Přemýšlím nad tím, že si koupím několik mobilních domů, které nechám spojit a budu je využívat jako sídlo firmy. Je to možné?
Jak jsme již výše uvedli, mobilní dům můžete jakkoliv upravovat na míru podle svých požadavků. V případě nákupu mobilního domu firmou lze využít daňových odpočtů DPH.

Jak rychle mohu začít bydlet od koupě mobilního domu?
Mobilní dům Vám zdarma dopravíme k Vašemu pozemku a ihned můžete začít bydlet.

Mám vybraný dům, ale nenašel jsem jej v nabídce prodejců v ČR, pokud bych Vám dal fotky a požadavky, dokázali byste mi dodat ten samý nebo jemu podobný?
Ano, pokud máte vybrán mobilní dům, ale nenalezli jste jej v naší nabídce, rádi Vám jej objednáme a dodáme. Výhodou je i to, že k takovému domku dostanete slevu 20000 Kč. Vše samozřejmě zajistíme smlouvou a garancí u dodavatele.